lokalfirsat.com
Buda Oldu Çalışanlarının Eline ÇİP Taktılar

Buda Oldu Çalışanlarının Eline ÇİP Taktılar

Her geçen gün teknoloji sayesinde güvenlikler artıyor ve güvenlik sistemleri geliştikçe bu sistemleri kullanmakta zorlaşıyor. Örneğin parmak izi güvenlik önlemin’de parmağınızda çizik oluşması sizi engelleyebilir. Şifreli giriş yöntemleri ise oldukça eskidi ve kırılma ihtimali yükseldi. Ve bu yöntemlere son verecek icadı BioNyfiken Adlı şirket yaparak her çalışanının eline mercimek tanesi kadar büyüklükte olan mikro çip yerleştirdiler.

Mikro Çip’in Artı Yönleri

700 Çalışan bu çip sayesinde bölümler arası geçiş yaparken şifre girmek veya dokunmak gereği duymadan sadece elini uzatarak kapıları açabiliyorsun. En iyi artı yönü ise çalışanlar kantin’de Para veya kredi kartı değilde bu çipleri kullanıyorlar ihtiyacını alıp tek yapması gereken elini uzatmak oluyor.

Mikro Çip’in Eksi Yönleri

Fazla eksi yönü bulunmayan Mikro ÇİP’in güvenlik yönünden iş’te değilde hayat’ta sorun çıkarıcak gibi gözüküyor. Şirket işcisinin nerede olduğunu bilebilir. Asıl sorun bu çalışanların yurtdışında X-Ray cihazında ajan sanılması olabilir eline yerleştirilmiş çip’li bir insan neden ajan olmasın gibi düşünen birçok güvenlik görevlisi olabilir ve bu başınıza sıkıntı çıkartabilir.

 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 + three =