Gta 5’in “Devasa” Satış Rakamı Açıklandı

Rockstar Games’in açık dünya aksiyon macera oyunu Grand Theft Auto V’in güncel satış rakamları açıklandı. 2013 yılında PS3 ve X360 için satışa sunulan oyun, kısa sürede büyük ilgiyle karşılaşmış, yüksek inceleme notlarına ve birçok ödüle layık görülmüştü. Geçtiğimiz 2014 yılında da PS4 ve XONE’a gelen oyun, zaten çok detaylı olan oyun yapısını biraz daha gelişmiş görsellerle süsleyerek oyuncuları yeni nesil GTA deneyimiyle buluşturmuştu. Ve görüyoruz ki on milyonlarca kişi, saatlerini, günlerini, hatta online oyun modları sayesinde de aylarını GTA ile geçiriyor…

Rockstar Games’ten yapılan açıklamaya göre GTA 5, şimdiye kadar tüm dünyada 45 milyon gibi çok nadir görülebilecek büyüklükte bir satış rakamını geride bıraktı. Üstelik bu rakama oyunun henüz satışa sunulmamış PC versiyonu dahil değil. Öte yandan, GTA 5’in yaklaşık 2 yıldır piyasada olduğunu ve hala güçlü bir şekilde satışlarının devam ettiğini söyleyebiliriz. Dolayısıyla GTA 5’in 50 milyon satış barajını geçmesi zor görünmüyor.

GTA 5, PC platformu için yeni nesil grafikleri, FPS oyun modu, yenilenen çoklu oyuncu modları ve daha fazlasıyla 24 Mart’ta raflarda yerini alacak. Oyun şu an ön siparişte bulunuyor ve özellikle ülkemizdeki ön sipariş fiyatlarıyla tepki çekmişti.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir