İnternet Explorer ömrünün sonuna geldi.

Bir zamanlar 1 milyar insanın kullandığı ve en çok bilinen teknoloji markası olan İnternet Explorer artık yerini Chrome ve Google bırakıyor. Bunun en büyük sebebi ise İnternet Explorer’ın kullanıcılara yeterli arayüz sunmaması, yavaş, güvenlik seviyesinin yetersiz olması, sürekli hatalar vermesinden kaynaklanıyor.

Web geliştiricilerinin korkulu rüyası haline gelen Internet Explorer güvenlik yetersiz kaldığından dolayı kullanıcı sayılarında büyük bir düşüş yaşadı.

2008 yılında kendisini en çok kullanılan web tarayıcı olarak ünvan sahibi olan İnternet Explorer dünya devi Microsoft’a göre artık ömrünün sonuna geldi. Microsoft’un Internet Explorer markasını öldüreceğine dair yorumların temel dayanağı, Mart ayında şirketin pazarlama şefi Chris Capossela’nın yaptığı açıklamalar ile başlamıştı.

Gelen bilgiye göre İnternet Explorer bundan sonra yoluna kendisi devam edecek Microsoft güncelleme almayacak. Microsoft, bundan sonra yoluna Edge ile devam etme kararı aldığını açıkladı. Bu açıklama kullanıcılardan daha çok web geliştiricilerini sevindirdi.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir