lokalfirsat.com
Samsung Pay Duyuruldu!

Samsung Pay Duyuruldu!

Samsung,Pay adındaki mobil ödeme servisini bugün duyurdu. Samsung Pay, NFC ve manyetik şeritli kart teknolojisini kullanıyor

Samsung‘un bu iş için Mastercard ve Visa ile ortaklık yapması, SamsungPay‘in kullanım alanının çok geniş olacağı anlamına geliyor. Samsung, daha şimdiden bu servisin kullanılabileceği potansiyel 30 milyon mağaza olduğunu belirtti.

Bu mobil ödeme servisinden faydalanabilmek için uygulamaya bir ödeme kartı eklemeniz ve ödeme yapacağınız zamanlarda da sadece uygulama üzerinden kayıtlı olan bu kartı seçmeniz yeterli oluyor. Ve işlem, SamsungGalaxy S6 ve SamsungGalaxy S6 Edge‘eentegre edilmiş olan parmak izi sensörü  kullanılarak onaylanıyor.

SamsungPay‘in ilk olarak bu yaz ABD ve Kore’de kullanıma sunulması planlanıyor. Daha sonrasında ise servis, Avrupa’daki kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Zaten bir süredir Samsung‘un mobil ödeme sistemleri pazarında da var olmak istediği biliniyordu. Hatta bu doğrultuda, geçtiğimiz günlerde LoopPay adlı mobil ödeme şirketini satın almıştı.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 + 15 =