Yeni Alış-Veriş Ödeme Sistemi Jet Kasa

Jetkasa inceleme

Günümüz’de olan alışveriş çılgınlığı devam ediyor ve çığ gibi büyüyor. Alışveriş merkezleri dolup taşarken bu alışveriş merkezlerinde baş rollü bildiğimiz kasiyer ve kasalar alıyor. Alışveriş merkezleri dolup taşarken  kasalarda oluşan sıralar büyük sorun oluyor. Onca beklenen sıra insanları yoruyor ve sıkıcı geliyor. Hangi insan ister ki saatlerce sıra bekleyip zaman kaybetmeyi? Doğru kimse istemez işte bu soruna çözüm olabilecek büyük yenilik jet kasa sistemi Türkiye’ye geldi ve jet kasalar alışveriş merkezlerinde yerine alması için gereken çalışmalar yapılıyor.

Jet kasanın en önemli özelliği bir kasiyerin olmaması. Jet kasayı müşterinin kendisi kullanıyor. Şimdilik jet kasalar marketlerde ayrı bir bölümde konumlandırılıyor. Ödeme işlemini Jet kasa yardımı ile kendiniz yaprak zaman kazanmak isterseniz, jet kasaya aldığınız ürünleri, malzemeleri okutup yan tarafa koyuluyorsunuz, yan tarafta ise paketleme yani poşetleme işlemine geçiyorsunuz. Ödeme yapılmadan malzemeleri almanıza izin vermeyen Jet Kasa’da her türlü ödeme seçeneği mevcut. Ödemenizi kredi kartı veya nakit ödeme şekilde yapabiliyorsunuz. Ödemeyi yaptıktan sonra poşetleme bölümünden malzemelerinizi alıp alışverişinizi tamamlıyorsunuz.

Bu icat ne işe yaradığına tekrar bakmak gerekirse en önemli amacı kasada geçirilen zaman kaybını azaltmaktır. Ancak bunun içinde öncelikle zamanla alışkanlık kazanmanız gerekecek. Bir süre sonra yaptığınız alışverişleri hızlı bir şekilde okutup ve poşetleyip ödememizi yaparak kasalarda vakit kaybetmeyeceksiniz. Kasiyerlerin olmadığı marketlerde alışveriş yapmak hiç de uzak değil. Tabi bu kasiyerler adına kötü bir haber olsa da, zaman kazandırmak adına iyi bir haber.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir